Registrace na server geocaching.cz

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání

Registrace na server geocaching.cz

Pro plné využití serveru a členského fóra je nutná samostatná registrace. Registrace na serveru geocaching.com a geocaching.cz jsou samostatné a servery nemají propojené databáze uživatelů. Může se Vám tedy stát, že jméno (nick) z jednoho serveru bude na druhém serveru obsazeno.

Může se stát, že se na vás ostatní budou dívat trochu (někteří hodně) s nedůvěrou (s anonymy nebo poloanonymy se někteří odmítají bavit), pokud nebudete mít tzv. prolinkované profily, z gc.cz na gc.com, zvláště pokud se váš nick na obou serverech liší. Málokdo chce také podstupovat detektivní pátrání, když vám něco na profilech nefunguje a chcete od ostatních poradit. Prolinkováním jim i sobě ulehčíte práci. Jak to udělat, aby byl prolinkovaný profil na gc.cz s profilem gc.com, je napsáno níže na této stránce.

A než začnete psát svůj první příspěvek do fóra, přečtěte si Nevhodné příspěvky na fóru gc.cz!

Profil

Nastavení statusbaru. Pro správné nastavení statusbaru je nutné vyplnění položek Profil na gc.com a status bar.

Profil na gc.com - adresa stránky s profilem, najdete pod svým nickem u libovolného svého logu u libovolné keše. Příklad: http://www.geocaching.com/profile/?guid=67903903-db37-4dc4-9dda-51392d045e38. Případně můžete použít odkaz v jednodušším tvaru s nickem: http://www.geocaching.com/profile/?u=pepa.z.pocernic - ale tento tvar přestává platit a fungovat, pokud svůj nick změníte, zatímco první zápis s guid je trvalý, pevně svázaný s vaším účtem.

A ne, adresa http://www.geocaching.com/profile/ ani https://www.geocaching.com/my/default.aspx ani https://www.geocaching.com/account/dashboard opravdu není odkaz na váš jedinečný profil.

Status bar - adresa obrázku statusbaru. Příklad: http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=Let's+go+geocaching&uid=67903903-db37-4dc4-9dda-51392d045e38&bg=1

Adresu obrázku získáte tak, že půjdete na http://www.geocaching.com/my/statbar.aspx. Tam najdete text vypadající nějak takto:


<a href="http://www.geocaching.com/profile/?guid=67903903-db37-4dc4-9dda-51392d045e38" target="_blank"><img src="http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=Let's+go+geocaching&uid=67903903-db37-4dc4-9dda-51392d045e38&bg=1" border="0" title="Profile for pepa.z.pocernic" alt="Profile for pepa.z.pocernic"></a>


ze kterého použijete tučný text mezi uvozovkami za src=. (Tučný text je pouze pro zvýraznění, jakou část textu máte použít, na gc.com tučný není! Nekopírujte text, napsaný zde, tím byste si vytvořili odkaz na účet "pepy z počernic" místo na účet svůj!)

Nastavení avatara - jako avatara používejte obrázek png a jpg, který má v názvu pouze písmena a číslice s maximálními rozměry 100x100 pixelů a je do velikosti maximálně 30KB.

Při testování avatarů a statusbarů není potřeba vkládat stále nové příspěvky do fóra. Statusbar i avatar se projeví u všech již dříve napsaných příspěvků, stačí obnovit stránku.