Stage: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
(Různé typy)
m (Různé typy: oprava chyb a doplnění odkazů)
Řádka 2: Řádka 2:
  
 
== Různé typy==
 
== Různé typy==
'''Questin to Answer''' (Zodpověz na otázku) - Na daném místě je potřeba zjistit určitou indícii podle listingu keše, např. v podobě tabulky nebo nápisu. Nejčastěji tak dostaneme číselné hodnoty se kterými dále pracujeme. Na Questin to Answer se nevztahuje ochranné pásmo 161 metrů.
+
'''Questin to Answer''' (Zodpověz na otázku) - Na daném místě je potřeba zjistit určitou indícii podle [[listing]]u keše, např. v podobě tabulky nebo nápisu. Nejčastěji tak dostaneme číselné hodnoty, se kterými dále pracujeme. Na ''Question to Answer'' se nevztahuje [[kolize|ochranné pásmo]] 161 metrů.
  
'''Stages of a Multicache''' - Na daném místě je potřeba nelézt fyzickou krabičku ve které jsou informace k další postupové stage, nebo rovnou k finální stage (keši). Na Stages of a Multicache se vztahuje ochranné pásmo 161 metrů. Toto platí jak pro fyzické úkryty [[Multi-Cache]], ale i pro zmíněné [[Wherigo Cache]] či [[Letterbox Hybrid]]. Obsahuje-li tedy keš nějaké fyzické zastávky, musí být v listingu označeny pro reviewerovskou kontrolu jako Stage of a Multicache.
+
'''Stages of a Multicache''' - Na daném místě je potřeba nalézt fyzickou krabičku, ve které jsou informace k další postupové stage, nebo rovnou k finální stage (keši). Na Stages of a Multicache se vztahuje ochranné pásmo 161 metrů. Toto platí jak pro fyzické úkryty [[Multi-Cache]], tak i pro zmíněné [[Wherigo Cache]] či [[Letterbox Hybrid]]. Obsahuje-li tedy keš nějaké fyzické zastávky, musí být v listingu označeny pro [[reviewer]]ovskou kontrolu jako [[Additional waypoints]] typu ''Stage of a Multicache''. Není-li minimální předepsaná vzdálenost dodržena, nastává takzvaná [[kolize]], obecně nedovolená.
  
U Multi-Cachí platí, že všechny stage by měli být řešitelné přímo v terénu. To znamená: použití jednoduchých matematických operací při počítání další stage a jednoznačnost veškerých indícií. Taktéž nelze použít šifry, hádanky a jiné rébusy.
+
U [[Multi-Cache]] platí, že všechny stage by měly být řešitelné přímo v terénu. To znamená použití jednoduchých matematických operací při počítání další stage a jednoznačnost veškerých indícií. Taktéž nelze použít šifry, hádanky a jiné rébusy.
U Mystery Cachí tyto omezení neplatí a lze tak realizovat i velmi těžké keše.
+
U [[Mystery Cache]] tato omezení neplatí, a lze tak realizovat i velmi těžké [[keš]]e.
  
 +
Stage najdete obvykle v [[listing]]u mezi [[Additional waypoints]].
  
 
{{Základní pojem geocaching}}
 
{{Základní pojem geocaching}}

Verze z 3. 3. 2012, 19:45

Stage (= úsek) je zpravidla dílčí úkol při plnění Multi-Cache, ale platí to např. i pro Wherigo Cache či Letterbox Hybrid. Po splnění tohoto úkolu, kterým je zpravidla zjištění nějaké informace a jednoduchý výpočet získá hráč souřadnice další stage nebo cílové souřadnice (uložení) cache.

Různé typy

Questin to Answer (Zodpověz na otázku) - Na daném místě je potřeba zjistit určitou indícii podle listingu keše, např. v podobě tabulky nebo nápisu. Nejčastěji tak dostaneme číselné hodnoty, se kterými dále pracujeme. Na Question to Answer se nevztahuje ochranné pásmo 161 metrů.

Stages of a Multicache - Na daném místě je potřeba nalézt fyzickou krabičku, ve které jsou informace k další postupové stage, nebo rovnou k finální stage (keši). Na Stages of a Multicache se vztahuje ochranné pásmo 161 metrů. Toto platí jak pro fyzické úkryty Multi-Cache, tak i pro zmíněné Wherigo Cache či Letterbox Hybrid. Obsahuje-li tedy keš nějaké fyzické zastávky, musí být v listingu označeny pro reviewerovskou kontrolu jako Additional waypoints typu Stage of a Multicache. Není-li minimální předepsaná vzdálenost dodržena, nastává takzvaná kolize, obecně nedovolená.

U Multi-Cache platí, že všechny stage by měly být řešitelné přímo v terénu. To znamená použití jednoduchých matematických operací při počítání další stage a jednoznačnost veškerých indícií. Taktéž nelze použít šifry, hádanky a jiné rébusy. U Mystery Cache tato omezení neplatí, a lze tak realizovat i velmi těžké keše.

Stage najdete obvykle v listingu mezi Additional waypoints.