Multi-Cache: Porovnání verzí

Z GeoWiki
Přejít na: navigace, hledání
m (Offset Multi-Cache: + odkaz na kolize)
Řádka 5: Řádka 5:
  
 
== Offset Multi-Cache ==
 
== Offset Multi-Cache ==
'''Offset Multi-Cache''' je neoficiální označení [http://wiki.geocaching.cz/wiki/Multi-Cache Multi-Cache] která má svoji finální stage nedaleko místa, které je předmětem listingu. Typicky je tak řešena např. kolize s jinou keší nebo nevhodnost existence tradiční keše přímo u místa ke kterému se keš vztahuje (místo je příliš rušné, opakované ničení keše, atd...). Nejčastěji má Offset Multi-Cache pouze jednu [http://wiki.geocaching.cz/wiki/Stage stage] s jednoduchým zjištěním číselných hodnot.
+
'''Offset Multi-Cache''' je neoficiální označení [http://wiki.geocaching.cz/wiki/Multi-Cache Multi-Cache] která má svoji finální stage nedaleko místa, které je předmětem listingu. Typicky je tak řešena např. [[kolize]] s jinou keší nebo nevhodnost existence tradiční keše přímo u místa ke kterému se keš vztahuje (místo je příliš rušné, opakované ničení keše, atd...). Nejčastěji má Offset Multi-Cache pouze jednu [http://wiki.geocaching.cz/wiki/Stage stage] s jednoduchým zjištěním číselných hodnot.
  
 
Příkladem může být [http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GC2G0YC Sloup kanclere Zderada (GC2G0YC)] v Brně.
 
Příkladem může být [http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GC2G0YC Sloup kanclere Zderada (GC2G0YC)] v Brně.

Verze z 9. 1. 2012, 15:37

Typy cache
Tradicni.gif Tradiční Cache
Multicache.gif Multi-Cache
Virtualcache.gif Virtuální Cache
Lettercache.gif Letterbox hybrid
Eventcache.gif Event cache
Cito.gif CITO event
Megaeventcache.gif Mega-Event cache
Giga 16.gif Giga-Event cache
Event 10 ikona.png Lost and Found Event Cache
Lostandfoundikona.gif Groundspeak Lost and Found Celebration
Blockparty.png Groundspeak Block Party
Unknowncache.gif Mystery Cache
Groundspeak HQ ikona.gif Groundspeak Headquarters
Projectape.gif Project A.P.E. Cache
Webcamcache.gif Webcam Cache
Locationless.gif Locationless Cache
Earthcache.gif Earthcache
Gpsadventures.gif GPS Adventures Maze Exhibit
Wherigocache.gif Wherigo Cache
Benchmarkikona.gif NGS Benchmark
Labs.png Lab Cache

Multi-cache se skládá ze dvou nebo více částí. Je mnoho variant, ale většinou multi-cache obsahuje návod/výpočet k nalezení další cache či mezizastávky a druhá cache/mezizastávka má návod/výpočet, jak najít třetí a tak dále. Většinou jde o to něco spočítat, např. kolik oken má tato budova apod. Na základě těchto zjištěných indícií dosadíte do vzorce. Z toho vám vyjdou souřadnice, kde se ukrývá krabička(keš). Jednotlivé mezizastávky se zpravidla označují stage. Posunutá cache (dojdete na místo a dostanete instrukce pro danou cache) se počítá též jako multi-cache.

Kromě prostých matematických výpočtů může být použita i metoda výpočtu ciferným součtem, ciferací (crossfoot), Prime Factor a další v závislosti na invenci autora.

Offset Multi-Cache

Offset Multi-Cache je neoficiální označení Multi-Cache která má svoji finální stage nedaleko místa, které je předmětem listingu. Typicky je tak řešena např. kolize s jinou keší nebo nevhodnost existence tradiční keše přímo u místa ke kterému se keš vztahuje (místo je příliš rušné, opakované ničení keše, atd...). Nejčastěji má Offset Multi-Cache pouze jednu stage s jednoduchým zjištěním číselných hodnot.

Příkladem může být Sloup kanclere Zderada (GC2G0YC) v Brně.